Szkolenia blacharskie RHEINZINK 2011
Już od 11 stycznia 2011 roku zapraszamy na cykl dobrze znanych i sprawdzonych szkoleń RHEINZINK dla zaawansowanych blacharzy oraz kursy dla początkujących wykonawców.
Teoria i praktyka - 4 dni
Każde szkolenie rozpoczyna sie blokiem teoretycznym. W części tej prezentuje się ekonomiczne i zgodne z techniką blacharską wykorzystywanie blachy RHEINZINK.
Przekazywane w ten sposób teoretyczne podstawy wiedzy (1 dzień) są przekładane na praktykę (3 dni) w zbliżonych do rzeczywistych warunków spotykanych na budowie. Każdy uczestnik szkolenia zostaje wyposażony w obszerny pakiet materiałów szkoleniowych, które będzie mógł wykorzystać w późniejszym czasie na budowie. Na koniec szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia.
Podczas każdego szkolenia jest czas na spontaniczne pytania, a osoby prowadzące szkolenia służą radą i odpowiedzą na każde pytanie.
SZKOLENIE A
”Technika na rąbek - podstawy”.
Podczas tego szkolenia zostaną przekazane Państwu podstawy planowania detali i najważniejszych rozwiązań specjalistycznych z zakresu blacharstwa. Te informacje pozwalają na pewne wykonanie najbardziej newralgicznych detali pokrycia dachowego i jego przyłączeń.
Teoria (1 dzień):
- Materiał RHEINZINK – dane techniczne i możliwości zastosowania
- Wiedza specjalistyczna: technika felcowania oraz technika lutowania wedle uznawanych fachowych zasad blacharskich, norm DIN i wytycznych RHEINZINK
- Zalecenia konstrukcyjne dla dachów i elewacji.
Praktyka (3 dni):
- Detale pokrycia dachu: system rynnowy, lutowanie
- Połączenie przy okapie
- Obróbka przebicia dachu (komin)
- Połączenie szczytowe dachu (kalenica)
- Połączenie ze ścianą
- Użycie specjalistycznych maszyn i narzędzi blacharsko- dekarskich .
TERMINY:
11-14 stycznia 2011
18-21 stycznia 2011
25-28 stycznia 2011
SZKOLENIE ”B”
Zaawansowana technika na rąbek Szkolenie to służy do wzbogacenia posiadanych wcześniej umiejętności. Wraz ze wzrostem poziomu trudności dachu uczestnicy uczą się tworzenia szczegółowych rozwiązań na dużym modelu dachu. Wszystkie prace wykonywane są w kolejności obowiązującej na placu budowy.
Teoria (1 dzień):
- Wiedza specjalistyczna: techniki łączenia blach na rąbek kątowy, podwójny rąbek stojący, rąbek płaski, połączenia specjalne. - Planowanie: konstrukcja warstwowa dachu, obmiar robót, podział dachu, dobór detali, maszyny, metody wykończeń.
Praktyka (3 dni):
- Pokrycie połaci dachu na rąbek stojący kątowy i podwójny.
- Wykonanie połączeń poprzecznych, przebić dachowych po skosie, kalenic, wiatrownic i pasów podrynnowych
- Wykonanie szablonów i modeli do rozwiązań specjalnych
TERMINY:
08-11 lutego 2011
15-18 lutego 2011
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy