Piec indukcyjny - co warto o nim wiedzieć?
Osoby, którym los środowiska nie jest obojętny, starają się wybierać takie rozwiązania, które korzystają z odnawialnych źródeł energii, a podczas pracy emitują jak najmniej zanieczyszczeń. Urządzeniem, które łączy w sobie ekologię i oszczędność pieniędzy, jest piec indukcyjny. Jak działa i co warto o nim wiedzieć? Podpowiadamy.
Jak działa piec indukcyjny?
Piec indukcyjny lub inaczej ogrzewanie na podczerwień w Pomorskim wykorzystuje zjawisko indukcji magnetycznej. Jego wsad nagrzewa się dzięki zastosowaniu przepływu prądów wirowych, które wytwarzane są w substancji przewodzącej prąd znajdującej się w zmiennym polu magnetycznym.
Ze względu na budowę rozróżnia się piece indukcyjne rdzeniowe oraz bezrdzeniowe. Te pierwsze posiadają magnetyczne rdzeń, który zasilany jest prądem przemiennym o małej częstotliwości, dlatego najczęściej stosowane są w gospodarstwach domowych. Jest to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ ogrzewany płyn nie ma kontaktu z elementami, które są podłączone do prądu.
Zalety pieców indukcyjnych
Wśród zalet pieców indukcyjnych można wymienić przede wszystkim ich szerokie zastosowanie i wydajność. Mogą być wykorzystywane w celu ogrzewania zarówno domów jednorodzinnych jak i bloków mieszkalnych, zakładów produkcyjnych, a nawet zbiorników wodnych.
Rozwiązanie to jest ekologiczne, ponieważ korzysta z energii elektrycznej, dzięki czemu nie produkuje dodatkowych spalin tak jak na przykład kocioł na paliwa stałe. Z tego powodu osoby, które korzystają z pieca indukcyjnego i fotowoltaiki dbają o środowisko i dodatkowo oszczędzają pieniądze.
Kotły indukcyjne są również bardzo łatwe w montażu i instalacji i mogą być podłączone do centralnego ogrzewania. Dodatkowo zajmują niewiele miejsca, nie wytwarzają hałasu, a do zasilania potrzebują jedynie prądu, co czyni je świetnym rozwiązaniem dla małych budynków.
Piece indukcyjne to rozwiązania, które stosowane są już przez wielu właścicieli domów. Ze względu na to, że są wygodne i bezpieczne są coraz chętniej wybieranym piecem grzewczym.
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy