Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Czym są panele fotowoltaiczne - na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

kategoria: Temat na czasie

Panele fotowoltaiczne to elementy, które najczęściej montowane są na dachu. Celem ogniw fotowoltaicznych, z których składają się panele jest pozyskiwanie i pochwytywanie promieni słonecznych oraz ich przekazywanie do konwertera. W ten sposób pozyskujemy tanią, ekologiczną energię elektryczną, która może być wykorzystana do zasilania sprzętu RTV i AGD. Jeżeli ogrzewamy dom pompą ciepła lub panelami podczerwonymi, również instalacja zadziała na naszą korzyść.


Na przestrzeni ostatnich lat panele fotowoltaiczne znacząco zyskały na popularności. Praktycznie z roku na rok obserwujemy znaczący wzrost ilości instalacji, nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w biurach, zakładach przemysłowych, lokalach usługowych, obiektach rolniczych czy specjalistycznych. Panele fotowoltaiczne mają ogromny potencjał, mogą być montowane wszędzie tam, gdzie chcemy zwiększyć ekologiczność obiektu, zmniejszyć jego emisyjność, zrezygnować z nieekologicznego sposobu ogrzewania.

Fotowoltaika w Częstochowie oraz wielu innych miastach zmienia krajobraz naszego otoczenia. Oddychamy coraz świeższym powietrzem, ograniczamy smog, montujemy najnowocześniejsze piece.


Jak ustawić panele fotowoltaiczne?


Instalacja, którą posiadamy ma za zadanie regularnie produkować taką ilość prądu, dzięki której bez najmniejszego problemu zasilimy wszystko to, co niezbędne w domu. Aby tak się stało:

- musimy dokładnie oszacować zapotrzebowanie na energię,
- projekt musi być dopasowany do naszych potrzeb,
- warto dobrać dobrej jakości panele,
- musi być przeprowadzony odpowiedni montaż,
- panele muszą być dobrze ustawione.

Odpowiednie ustawienie paneli sprawi, że przez cały czas będą pochwytywać maksymalną ilość promieniowania słonecznego. W naszych warunkach optymalnym ustawieniem paneli jest montaż na południe. Dopuszcza się także montaż na południowy-zachód bądź wschód. W pierwszym przypadku konieczne jest ustawienie pod kątem 30-40 stopni, w drugim 25-55 stopni. Można o tym poczytać na stronie https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/.

Zobacz także: http://www.agrobudownictwo.pl/korzystanie-z-paneli-fotowoltaicznych---na-czym-ono-polega,127,aktualnosc.html


Komu zlecić montaż?


Przede wszystkim warto współpracować z firmami, które działają legalnie oraz udzielają gwarancji na wykonane prace. Pamiętajmy, że całość instalacji fotowoltaicznej kosztuje dość sporo, mimo, że możemy otrzymać dotację, inwestycja nie będzie mała. Jakość działania instalacji zależy od tego, kto zajmuje się montażem. Na rynku lokalnym jest dużo firm, które mają dobrą ofertę i którym zależy na tym, aby maksymalnie zadowolić klientów.


Jak wybierać panele?


Wybór należy pozostawić fachowcom. Podstawowym kryterium jest oczywiście oszacowanie rocznego zapotrzebowania na prąd. Na tej postawie określamy, jak moc instalacji będzie odpowiednia, jaka ilość paneli się sprawdzi. Nie bez znaczenia jest również to, którego producenta panele wybierzemy. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie porównać ze sobą produktów różnych producentów, gdyż trzeba brać pod uwagę wiele czynników, w tym również rodzaj miejsca do montażu.

Oferta paneli fotowoltaicznych jest dość zróżnicowana, każdy producent ma sprzęt w różnym przedziale cenowym, dopasowane do potrzeb różnych klientów. Samodzielny wybór paneli to ogromne ryzyko, które niestety nie zawsze może się opłacić. Współpraca w tym zakresie z firmą, która ma doświadczenie z pewnością sprawi, że instalacja będzie skonfigurowana oraz zamontowana zgodnie ze sztuką.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone